Az RMDSZ politikusainak ünnepi programja
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke a nemzeti ünnepen Máramarosszigeten mond beszédet 13 órától Asztalos Sándor és Móricz Samu honvédtisztek emlékművénél, a református templomkertben. Ezt megelőzően részt vesz a 12 órától kezdődő ökomenikus istentiszteleten, a református templomban, az ünnepség végén pedig elhelyezi koszorúját az emlékműnél.
Kelemen Hunor mellett beszédet mond még Brendus Réka, a magyar Nemzetpolitikai Államtitkárság főosztályvezetője, Vasile Moldovan, Máramarossziget polgármestere és Pintér Zsolt, az RMDSZ Máramaros megyei szervezetének elnöke.
Az RMDSZ politikusainak ünnepi programja:
Név | Település, helyszín | Időpont |
Kelemen Hunor | Máramarossziget, Református templom | (március 15.) 12 óra |
Máramarossziget, Asztalos Sándor és Móricz Samu honvédtisztek emlékmű | (március 15.) 13 óra | |
Cseke Attila | Érsemjén, Kazinczy Lajos emlékmű | (március 13.) 12 óra |
Kézdivásárhely, Vigadó Művelődési Ház | (március 15.) 12 óra | |
Novák Eduárd | Nyergestető | (március 15.) 16 óra |
Tánczos Barna | Csíkszereda, Gál Sándor szobor | (március 15.) 18 óra |
Csíkszereda, Vár tér | (március 15.) 19 óra | |
Bende Sándor | Salamás, Római Katolikus Templom | (március 13.) 12 óra |
Héviz, Római Katolikus Templom | (március 15.) 17 óra | |
Gyergyószentmiklós | (március 15.) 13 óra | |
Ditró | (március 15.) 12 óra | |
Csoma Botond | Kolozsvári Magyar Opera | (március 15.) 19 óra |
Turos Lóránd | Szatmárnémeti, Petőfi szobor | (március 15.) 17:30 óra |
Benedek Zakariás | Szelindek | (március 15.) 12 óra |
Vízakna | (március 15.) 13 óra | |
Nagyszeben, Petőfi park | (március 15.) 14 óra | |
Csép Andrea | Mezőbánd | (március 15.) 11 óra |
Marosvásárhely, Postarét | (március 15.) 16 óra | |
Faragó Péter | Arad, Megbékélési park | (március 15.) 16 óra |
Fejér László | Kézdivásárhely | (március 15.) 12 óra |
Gál Károly | Barót, felsőrákosi útkereszteződés, Véczeri emlékmű | (március 15.) 14 óra |
Kolcsár Károly | Disznajó | (március 12.) 18 óra |
Holtmaros | (március 12.) 19 óra | |
Kortvélyfája | (március 13.) 11 óra | |
Mezőpanit | (március 15.) 11 óra | |
Marosvásárhely | (március 15.) 16 óra | |
Kovács Irén Erzsébet | Kraszna, Szent István Korona Emlékmű | (március 13.) 12 óra |
Könczei Csaba | Zágon | (március 15.) 11 óra |
Kézdivásárhely | (március 15.) 12 óra | |
Sepsiszentgyörgy | (március 15.) 16 óra | |
Miklós Zoltán | Sepsiszentgyörgy, Főtér | (március 15.) 16 óra |
Seres Dénes | Kraszna, Szent István Korona Emlékmű | (március 13.) 12 óra |
Vincze Loránt | Kézdivásárhely | (március 15.) 11 óra |
Nyergestető | (március 15.) 16 óra | |
Marosvásárhely, Kultúrpalota | (március 16.) 19 óra | |
Winkler Gyula | Piski | (március 15.) 10 óra |
Déva | (március 15.) 12 óra | |
Petrozsény | (március 15.) 17 óra | |
Antal Árpád | Sepsiszentgyörgy, Főtér | (március 15.) 16 óra |
Bokor Tibor | Kézdivásárhely | (március 15.) 12 óra |
Gyerő József | Kovászna, Református templom | (március 15.) 14 óra |
Pataki Csaba | Szatmárnémeti Északi Színház | (március 14.) 17 óra |
Tamás Sándor | Bodvaj | (március 14.) 14 óra |
Kézdivásárhely | (március 15.) 12 óra | |
Sepsiszentgyörgy, Főtér | (március 15.) 16 óra | |
Barti Tihamér | Gyergyószentmiklós, Petőfi Szobor | (március 15.) 13 óra |
Csomafalva, Központi Kossúth tér | (március 15.) 10:45 óra | |
Bogya Anna |
Kraszna, Szent István Korona Emlékmű | (március 13.) 12 óra |
Nagybánya, Városi Színház | (március 15.) 18 óra | |
Hegedüs Csilla | Torockó | (március 13.) 12 óra |
Sepsiszentgyörgy, Főter | (március 15.) 16 óra |